• Mahmudiye Mah. Kuvai Milliye Cad.
    Ahmet Hamdi Ongun İşhanı
    No:83/22 Akdeniz/MERSİN

  • info@efedenetim.com.tr

  • (0324) 336 55 56

Kalite Yönetim Sistemimiz

Kalite kontrol sistemi kurma ve uygulama çalışmalarını yapmak üzere Sorumlu Bağımsız Denetçi Cenk KIRITOĞLU ‘nun akademisyen olması ve konu hakkındaki aldığı eğitimler ve tecrübelerinden dolayı görevlendirmekle beraber Yönetim Kurulu Başkanımız Sorumlu Bağımsız Denetçi Erkan ŞENOCAK Kalite kontrol sisteminden sorumlu ortağımızdır. Sorumlu bu yetkin iki personelimiz Kalite Kontrol Ekibimizi oluşturmaktadır.

Gerçekleştirilecek bağımsız denetimlere ait denetim dosyaları ve bu denetimlerde yer alan denetçiler yetkili sorumlu denetçi tarafından kalite güvencesi politika ve prosedürleri, mesleki düzenlemeler ile denetim sonuçlarının güvenilirliği açısından inceler ve bu incelemelerin sonuçlarını gösteren görev raporları düzenlenir.

Hazırlanan görev raporlarında denetimlerin tüm yönleri ve denetçilerin mesleki davranışlarıyla bağımsızlık ilkesine uygun olduğu; çalışmalarda mesleki özen ve titizliğin sağlandığı, denetim sonuçlarının güvenilir olduğu belirtilir.

Görev raporunu düzenleyen yetkili sorumlu denetçi, değerlendirme sonuçlarının denetçilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlaması ve denetimlerde verimliliği ve etkinliği arttırmak için ilgili denetçilerle bir toplantı düzenleyerek yaptığı tespitleri denetçilere aktarır.

Kalite güvencesi kapsamında yapılan gözden geçirmelerde denetim ekibinin bağımsızlık ilkelerine uyumları kontrol edilmiş ve bağımsızlığı tehlikeye düşürebilecek bir husus tespit edilmemiştir.

Kalite Kontrol Sistemi gereği Çalışma Kâğıtlarımız on yıl süreyle arşivimizde korunur ve saklanır.